gdanski boule baner 2

 

Czwartek, godzina 17:30 
Prowadzący: Członkowie klubu "Gdańskie Boule"
Bulodrom w Parku Nadmorskim im. R. Reagana, wejście B

 

W każdy czwartek od 22.06.2017  zapraszamy na gdański bulodrom w Parku Reagana aby razem z zawodnikami drużyny Gdańskie Boule zgłębiać praktycznie tajniki gry w boule i dowiedzieć się więcej o zasadach w niej obowiązujących.

Petanqua czyli po polsku "gra w boule", jest to gra wywodząca się z Francji, gdzie grają w nią wszyscy i wszędzie. Grają całe rodziny, na bulodromach, w parkach, na boiskach, wszędzie gdzie jest tylko nadające się do tego podłoże. Oprócz tego, że są organizowane poważne turnieje (niedługo może to stać się już dyscypliną olimpijską), gra się również przy spotkaniach towarzyskich na świeżym powietrzu np. przy grilowaniu.

Gra w boule to systematyczne ćwiczenia, precyzja zagrań, koncentracja ale także taktyka no i szczęście. Z pozoru gra wydaje się być łatwa i niezbyt emocjonująca, lecz podczas gry okazuje się, że wyzwala ona w graczach wielkie emocje i zaciętą rywalizację.

O wygranej decyduje kilka czynników, a mianowicie:

- precyzja rzutów i powtarzalność, które to umiejętności są niezbędne przy ustawianiu kul lub wybijaniu kul przeciwnika,
- taktyka przy podejmowaniu decyzji o wybijaniu kuli przeciwnej, czy też ustawianiu swojej bliżej "świnki"
- zachowanie koncentracji podczas gry

O fenomenie tej gry decyduje jej uniwersalność. Mogą w nią grać ludzie młodzi a nawet starsze dzieci, jak i ludzie nieco starsi (bez żadnego ograniczenia wiekowego), zarówno kobiety jak i mężczyźni.

Przydatne informacje:

  • ewentualne posiadanie własnego kompletu kul (do nabycia w sklepach sportowych, w cenach 30-40,00 zł.) lecz na początek nie jest to konieczne.

Lokalizacja:

Bądźmy w kontakcie - zapisz się na newsletter

Początek strony